Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Міжнародний конкурс шкільних медіа в м. Миколаєві

Міжнародний конкурс шкільних медіа – найбільша подія шкільних медіа в Україні. Щороку в ньому беруть участь газети, теле-, фото-, радіорепортажі шкіл, ліцеїв, гімназій, професійно – технічних закладів з усієї України та інших країн світу.

Організаторами Міжнародний конкурсу  шкільних медіа є Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення.

У 2018 році для участі у ХХІ  Міжнародний конкурсі  шкільних медіа було подано 2032 конкурсні роботи, серед яких друковані та стінні газети, Інтернет – видання, теле-, фото- та радіорепортажі тисяч юнкорів!

І тільки 132 учасники з 13 областей були запрошені для участі  у Десятому Всеукраїнському зльоті юнкорів  ХХІ-го  Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Нам, разом з педагогом – організатором Роктанен Т.Т., пощастило представляти наш ліцей і шкільну газету «Ліцей - online»  на церемонії нагородження лауреатів конкурсу, тому що наша газета визнана однією з кращих в Україні.

По приїзді до Миколаєва 26 квітня  ми  зразу ж занурились в творчу атмосферу конкурсу. Зі всієї країни прибули делегації  юних журналістів, були також представники шкільних медіа з Греції і Грузії.

Зразу ж після реєстрації ми поїхали на відкриття  Х-го Міжнародного юнкорівського зльоту  «Засоби масових комунікацій сьогодні і завтра»  до Миколаївського обласного будинку художньої творчості.

Перед нами виступили голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, заслужений журналіст України Наливайко Олег і президент Міжнародного  конкурсу шкільних медіа, секретар Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Головченко Гліб, який є ініціатором і засновником цього конкурсу.

В святковому залі впродовж  концертної  програми відбулося вручення дипломів лауреатам ХХІ Міжнародного конкурсу. Кожна делегація піднімалась на сцену, представляла свою газету чи журнал і отримувала нагороду. Ми теж показали     відеопрезентацію  свого ліцею і розповіли як ми працюємо над створенням газети.

Далі нас запросили на відкриття VI Науково – педагогічної конференції «Україна медійна  на порозі інформаційної революції», а згодом всі учасники вирушили на екскурсію до Миколаївського якт – клубу, який є найстарішим в Україні.

Ми гуляли по набережній, відвідували  історичні пам’ятки Миколаєва і знайомилися з новими друзями.

Наступний день 27 квітня був ще більше насичений цікавими  подіями.

Спочатку нас запросили на зустріч з представниками Миколаївської облдержадміністрації і державним секретарем Міністерства інформаційної політики України Біденко Артемом.

Згодом відбулась зустріч з представниками мерії м. Миколаєва. А далі нас чекали цікаві майстер – класи в Палаці творчості учнів з почесними гостями та партнерами конкурсу:  відомими українськими журналістами і представниками телебачення Кущ Ліною, Головченко   Глібом,  Работіним Олегом,  Бондуром Сергієм.

Ми обмінювались досвідом з іншими делегаціями, спілкувались з відомими  журналістами на тему організації роботи шкільних медіа і все це відбувалось  в невимушеній, демократичній атмосфері, яка приємно вражала нас.

Після майстер – класів  всі делегації на лімузинах поїхали на урочисту церемонію нагородження переможців.

Наша газета  «Ліцей - online»   ввійшла в трійку кращих шкільних  газет України за змістом. І ми були дуже щасливі, що отримали відзнаку на такому високому рівні.

Завершилась церемонія нагородження  на ток – шоу «Телевізійний прес – клуб з Глібом Головченком» в прямому ефірі на телеканалі  ТАК ТV.

Останній день конкурсної програми 28 квітня ми провели в Миколаївському зоопарку.

Ми від’їжджали  абсолютно переконані, що цей конкурс найкращий в Україні.

Три дні зльоту були справжнім святом для учасників і  неоціненним досвідом для подальшої роботи в наступному році. Ми зустріли нових друзів, познайомились з цікавими шкільними виданнями, отримали професійні знання і з новими ідеями повернулись додому.

Ми безмежно вдячні організаторам конкурсу за цікаву програму, за турботу про шкільну молодь і підтримку  дитячої журналістики.

Ми зробимо  все можливе, щоб отримані знання застосувати в  роботі шкільного міністерства преси та інформації, тому що нагородні статуетки  кращим юним журналістам будуть чекати нас в наступному році.

Пащенко Яна

керівник «Міністерства преси та інформації»,редактор газети «Ліцей –online»

Герасимчук Вероніка

Керівник прес-центру

учениці ІІІ курсу

філологічного факультету

  « повернутися до списку новин