Семінар вихователів ДНЗ

Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, коли формується особистість і розвиваються пізнавальні здібності. Благополучне дитинство і результативність перебування дитини в садочку залежить від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини. За допомогою своїх вихователів дошкільнята пізнають секрети навколішнього світу, вчаться любити й берегти свою Батьківщину.

4 березня  зі всіх куточків району з’їхалися педагогічні працівники-дошкільники  у Тростянецький дошкільний навчальний заклад «Веселка», де проходив семінар-практикум для вихователів ДНЗ. Вихованці та педагогічний колектив на чолі із завідувачем Кірсановою Т.І. зустріли гостей та запросили на свято «День народження книги». Як на справжніх іменинах лунали вітання та пісні для Королеви-книги від маленьких мешканців садочку. Вихователі Кушніренко З.О. та Дарнопук Т.М. запросили в мандрівку сторінками історії створення книги від давніх часів і до сучасності, повторили правила поведінки з книгою, пригадали тематичні загадки, прислів’я та приказки. Підтримали своїх колег педагоги та працівники Тростянецької загальноосвітньої школи: із їх допомогою на свято завітали і Баба Яга, і Книжковий Лікар і казкові герої лялькового театру. На гостину також була запрошена казочка: Незнайко і Червона Шапочка, Ріпка і Мишка – усі виховували дбайливе ставлення та любов до книжки. На завершення святкування Королева пригостила малят «іменинним тортом».

Уже тривалий час у Тростянецькому садочку користується популярністю колективна творча діяльність педагогів та батьків –  виготовлення лепбуків. Лепбук – це саморобна паперова книжечка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд. Це дуже сприяє запам’ятовуванню дітьми дошкільного віку необхідної інформації. У такій книзі збирається матеріал з якоїсь певної теми. Своїм досвідом роботи господарі поділилися з учасниками семінару.

У рамках практичного блоку семінару усім присутнім було запропоновано відвідати «Творчу майстерню», проявити креатив та дати волю своїй фантазії при виготовленні власноруч записників, прикрасивши їх декоративними квітами та стрічками.

Позитивні емоції та щирі посмішки викликали вправи на командоутворення, запропоновані вихователем Кушніренко З.О. А музичний керівник Н.В. Біліченко запросила до ритмічної руханки, під час якої усі із задоволенням розучили грецький народний танець «Сіртакі».

За круглим столом вихователі дошкільних закладів  обмінялися досвідом та обговорили актуальні питання. Кожен з учасників семінару отримав для себе багато цікавого та корисного для подальшого впровадження  у власний досвід.