Тиждень вишиванки у закладах ЗЗСО

Я вишию сорочку кольорову

Й по білім світі гордо в ній піду.

У ній зустріну пору світанкову

І щастя світле я у ній знайду…

День вишиванки — це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.     День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Відділ освіти з 18 по 22 травня розпочав тиждень онлайн заходів до Дня вишиванки.  Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу. Згадаймо школярів у вишиванках, підприємства та офіси - океан радісних фото. Цьогоріч відділ освіти першим розпочав флешмоб до Дня вишиванки та передав естафету на всі заклади освіти району.

Естафету прийняли і активно розпочали цей тиждень у Тиврівській ЗОШ. Щороку учні та вчителі яскраво відзначають День вишиванки парадом всієї школи. У цьому році організували онлайн парад вишиванок на сторінці у Фейсбуці - виставлені проєкти, які підготували окремо учні та проєкти, які підготувала заступник директора з виховної роботи Бучинська Г.Е. https://www.facebook.com/groups/466496670425850.

Цей день став приводом для святкових онлайн заходів у Тиврівському ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки до дня вишиванки: запустили челендж до Дня вишиванки "Вишиванка - мамин оберіг". Учні ліцею долучилися своїми світлинами до фотоколажу «Ліцей співає у вишиванці».

Учні та вчителі ЗОШ І – ІІІ ступенів смт. Сутиски приєдналися до фотофлешмобу « Дню Вишиванки- бути!».

Цікавими  були заходи і в ЗОШ  I- III ступенів с. Селище, а саме:  творча виставка «Вишиванкові візерунки», вернісаж сімейних фото «У вишиванці вся моя сім’я», запустили флеш-моб  «Вишиванку я вдягну: всьому світу покажу, що я українець ( українка)», фотовиставка «Шкільне свято у вишиванці».

У Сутисківській СЗОШ-інтернаті до Дня вишиванки проходить онлайн вернісаж «Парад вишиванок» - виставка світлин попередніх років дітей та педагогів, які зачаровують вишиваним різнобарв?ям.

Учні та вчителі Краснянської СЗОШ І-ІІІ ст. запустили свій флешмоб «Вишиванка – спадок нації!».

Відділ освіти започаткував флешмоб «Моя сім’я у вишиванці!», запустили челендж «Я по світу йду у вишиванці!», виставка дитячих малюнків «Вишиванкові візерунки» та ін. Активно долучилися до запропонованих заходів учні та вчителі такиш шкіл: Пилявської, Рогізнянської, Ворошилівської, Василівської  та Краснянської .

У ЗОШ І- ІІ ст. с.Дзвониха до Дня вишиванки було проведено виставку світлин у вишиванках педагогічних працівників закладу «Бережи українське - носи вишиванку!».

Досить різноманітними та цікавими були проведені онлайн заходи в Тростянецькій ЗОШ : літературний флешмоб «Безцінний спадок українців», флешмоб «Мама, тато, я – вишивана вся с.ім’я!”,   фотовиставку «Ой, рушничок, рушничок кольорова доріжка!»

День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців. Згадаймо наших захисників, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.
Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки в знак єдності та підтримки одне одного.