Про організацію дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти Тиврівського району в умовах карантину

З метою запобігання  поширенню на території України гострої  респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, вже більше місяця вся Україна діє в умовах карантину.

Оскільки освіта вважається однією з основних сфер діяльності - на період карантину запроваджено дистанційне навчання.

Відділ освіти та Методичний кабінет, під керівництвом начальника відділу освіти Касянчук Людмили Леонідівни, працюють через мобільний додаток Viber  у групах з керівниками та колективами шкіл району. Здійснюють постійний контроль за належним забезпеченням дистанційного навчання, надають   методичну допомогу та рекомендації  закладам загальної середньої освіти. Щотижня здійснюють моніторинг, щодо охоплення дистанційним навчанням учнів закладів в період карантину, підсумки якого обговорюють на нарадах та онлайн – конференціях відділу освіти. Між освітянами налагоджена конструктивна співпраця та партнерські відносини з учнями та батьками.

За наслідками моніторингу дозвольте сьогодні поділитися підсумками роботи за останній місяць.

У Тиврівському районі функціонує 26 закладів загальної середньої освіти. Дистанційною формою навчання задіяні  3055 учнів району.

Дистанційне навчання здобувачів освіти нашого району організоване через використання різних технологій, зокрема: у системі  Gooqle class,  на платформі «Мій Клас», більшість  учителів працюють у системі Viber, за допомогою електронної пошти та телефонного зв’язку тощо.

Учителі  розміщують презентації, аудіо та відеоматеріали,  посилання  на підручники, YouTube ресурси. Також всі завдання в розрізі 1-11 класів та навчальних предметів розміщені на сайтах шкіл в розділі «Дистанційне навчання під час карантину».

З учнями проводяться аудіоконференції, окремі учителі практикують свої відеоуроки, а з учнями які не мають технічних можливостей, чи мають не якісний  Інтернет зворотній зв'язок здійснюється телефоном.

Учні  переглядають відеоуроки, які транслюються по телебаченню.

Оцінювання учнів у системі  Gooqle class здійснюється автоматично і результати зберігаються на Gooqle диску. Письмові завдання учні виконують у зошитах та надсилають фотозвіти на Viber або електронну пошту вчителям. Облік навчальних досягнень учнів педагогічними працівниками ведеться щоденно, по закінченні теми виставляються тематичні оцінки.

Організовано проводиться підготовка учнів випускних 11 класів до ЗНО.  Учні та педагоги працюють за окремо складеним розкладом, де основна увага приділяється предметам ЗНО, а інші предмети  подаються в меншому обсязі. Учні працюють в  окремих групах на платформі Gooqle class, Viber або на своєму сайті.

Вчителі  щоденно у своїх групах та в індивідуальних бесідах дистанційно заохочують  учнів до різних видів виховної роботи та організації їх дозвілля. Організовують різні челенджі, тематичні онлайн-лінійки, предметні тижні всю інформацію висвітлюють на шкільних сайтах та в соц.мережах.

Педагоги-організатори, практичні психологи, бібліотекарі школи, медичні сестри, вихователі ГПД та асистенти учителя  також розміщують в своїх групах  завдання, важливу інформацію, цікавинки для учнів, матеріали  проведених флешмобів та  челенджів. Ведуться журнали обліку проведеної роботи.

В кінці кожного тижня усі педагогічні працівники подають директору школи звіти про свою роботу за тиждень. На їх підставі керівники шкіл формують загальний звіт про роботу закладу за поточний період.

Пам’ятайте, що це – тимчасова ситуація. Дві третини навчального року вже залишилися позаду. Тільки завдяки спільній співпраці вчителів, учнів і батьків ми досягнемо гарних результатів навчання.

Залишаємось вдома! Вчимось вдома!