Обласний семінар учителів словесності

23 квітня відбулось представлення роботи районних кафедр вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури на базі Комунального вищого навчального закладу "Вінницька академія неперевної освіти".

Перед керівниками районних методичних об'єднань вчителів словестності області.

Учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури Тиврівського району  представляли кафедри загальноосвітніх шкіл на школі неперервного науково-методичного зростання освітян на тему «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури як один із шляхів підвищення якості освіти».

Розпочала роботу семінару Коваленко Л.В., яка презентувала актуальність питання активізації: пізнавальної діяльності учнів на уроках словестності.

Після перегляду відеоролика про Тиврівський край методист РМК Грицишина Н.С. представила роботу районної гуманітарної кафедри з теми семінару.

Маринчук І.В., учитель української мови та літератури Тиврівського ліцею-інтернату, презентувала систему роботи закладу з обдарованою молоддю.

Пшенечнюк М.П., учитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів ділилась досвідом з краєзнавчої роботи по темі використання творчості поета Володимира Свідзинського у викладанні літератури та застосуванні сучасних технологій на уроках.

Титко Максим, учень 6 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка , представив цікаву віртуальну екскурсію по шкільному музею на тему: «Багатогранність талантів мовознавця М.Я. Калиновича». До виступу готувала школяра учитель української мови Титко Г.І.

Токарчук Л.П., учитель зарубіжної літератури ЗОШ І-ІІ ст. с. Пилява, розкрила теоретичні питання та практичне застосування сучасних  освітніх трендів ноосферної освіти на уроках мови та літератури.

Перед учасниками сеиінару учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів та смт. Сутиски продемонстрували дебати на тему «Щастя жінки в її незалежності» (за п'єсою  Г. Ібсона «Ляльковий дім»). Міжшкільні дебати придумували та готували досвідчені та професійні педагоги зарубіжної  літератури Вітюк Л.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів) та Стеценко М.І. (ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски).

З феєрією поетичного слова познайомили учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски під керівництвом Самохвал В.А. – учителя української мови та літератури. Флешмоб «Поетоявлення» розкрив творчі доробки вчителів, які пишуть поезії. До демонстрування поезій долучились  учителі району Фартушна Н.О. (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Строїнці), Вітюк Л.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів), Пшенечнюк М.П. (ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів), Войтенко Г.Д. (методист РМК), Власюк І.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Тиврів), Маринчук І.В. (Тиврівський ліцей інтернат). Також приєдналась до дійства Коваленко Л.В., завідувач відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КВНЗ « Вінницька академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук».

Окрасою семінару були антрепризи дзвінкоголосих  тиврівчан В.І. Бородаєвська (учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка), акапельно виконувала пісню «Роде наш красний»; Вергелес В.В. (учитель Тиврівського ліцею-інтернату) та учень цього же закладу Олійник О. виконали музично-авторську пісню «Небо». Якименко В.В., керівник гуртка Тиврівського БДЮТ, завершила семінар піснею «Хай буде мир на Україні».