ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ (29.04.2020)

29 квітня відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів початкових класів. В онлайн конференції взяли участь  25 керівників шкільних методичних об'єднань та методист районного методичного кабінету Жилінська Т.О. Під час засідання обговорювались питання щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року, проведення підсумкового оцінювання та оформлення класних журналів після закінчення карантину. Учителі поділились досвідом роботи в умовах дистанційного навчання та отримали відповіді на свої запитання.

Особливо наголошувалось, що в реаліях дистанційного навчання потрібно продумати розумні обсяги завдань і реалістичні терміни їх виконання. Встановити довірчі стосунки з батьками, регулярно отримуючи від них зворотний зв’язок про те, наскільки важким виявилося виконання завдань і скільки часу на це було затрачено. Водночас зазначалось, що батьки не можуть бути в ролі вчителя, тож потрібно спланувати навчання так, щоб відповідальністю батьків стали лише закріплення матеріалу і виконання домашніх завдань.

«Під час навчання в домашніх умовах, в учнів є хороша можливість використовувати всі види середовища і всі матеріали, які їх оточують: твори художньої літератури та довідкову літературу, журнали, газети, настільні ігри, природне середовище, засоби для дослідницького навчання, які можна знайти вдома. Але підручник та робочий зошит нікуди не зникли – для молодших школярів, очевидно, вони набагато звичніші, ніж нові види е-середовища».

Формувальне оцінювання в цей момент набагато важливіше цифрового оцінювання, тому що учневі важливо знати, як йому рухатися далі. Зворотний зв’язок має бути викладений зрозумілою мовою, мотивувати і давати схвальну оцінку зусиллям, які учень докладає в усьому процесі навчання.

Зараз головне підтримувати в дітях бажання вчитися і в таких екстремальних умовах не втратити раніше набуті навички.