Перемагаємо дистанційно в обласних конкурсах

Історико-краєзнавчий конкурс «Вінниччина: славетні та визначні сторінки минулого» проводився в районі на початку року з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності. Творчі вчителі активно працювали з майбутніми пошуковцями та зберігачами історії рідного краю. На обласний конкурс були направленні оригінальні роботи учнів 9-10 класів, які виконувалась у форматі презентації (20-30 слайдів), від трьох шкіл: ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Тиврів (4 роботи), Краснянської СЗШ І-ІІІ ст. (1 робота), ЗОШ І-ІІ ст. с.Рахни-Польові (1 робота). Цього року на рівні області конкурс проходив в умовах карантину у заочно-дистанційній формі. Маємо обласне визнання та диплом ІІІ ступеня за колективну роботу на тему «Розвиток каменотесної справи  у Тиврові. Дослідження народного досвіду», яку підготували учні 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів Спасенюк Яна та Гусак Олександр, а їх натхненником та наставником була досвідчена вчителька  історії Гончарук О.М. Також відмічені грамотами Департаменту освіти і науки за активну участь у конкурсі усі роботи наших учнів: Семко Уляни, Сікори Анни, Вініцької Софії, Кирилюка Миколи (ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Тиврів, учитель Гончарук О.М.); Братунь Каріни (ЗОШ І-ІІ ст. с.Рахни –Польові, учитель Столяр В.О.); Савчука Дениса та Будза Віталія (Краснянська СЗШ І-ІІІ ст., учитель Атаманенко О.Ю.). Усі  вчителі нагороджені подяками Департаменту освіти і науки за підготовку учнівських презентацій на конкурс.

З метою активізації інтересу учнів до актуальних питань в сфері прав людини цього року вперше проходив І районний та обласний правничий конкурс серед учнів 9-11 класів «Я знаю свої права». На  районному рівні співорганізаторами Конкурсу були управління освіти, молоді та спорту, районний методичний кабінет, а на обласному рівні - Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, Донецький національний університет ім. Василя Стуса, КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Лідером у підготовці обласних переможців з правознавства як з обласних олімпіад, так і з цього конкурсу залишається Тиврівський ліцей- інтернат та його вихованці. Ученицяі 10 класу Шаповал Яна з роботою «Дотримання прав дитини в Україні» посіла І місце (вчитель Лавров В.О.) та Павловська Вікторія з роботою «Злочинність неповнолітніх в Україні: тенденції розвитку та способи запобігання» – ІІ місце (вчитель Боднар Я.О.). На І етапі (дистанційному) подавались теоретичні дослідницькі робіти, які надсилались на електронну адресу конкурсу, серед них були обрані найкращі,  потім  учні готували на ІІ етап  презентації - захисти. Наші дослідниці у 2 етапах були на висоті. Нових успіхів та творчих пошуків як учням, так і вчителям