Районного семінар – тренінг учителів основ здоров'я освітніх закладів.

У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  смт. Сутиски 30 листопада 2018 року було проведено районний семінар учителів основ здоров'я на тему: «Ефективні шляхи формування компетентностей із безпеки життєдіяльності в освітньому процесі».

Під час теоретичної частини семінару-практикуму директор школи Дідух Марія Борисівна ознайомила присутніх з історією навчального закладу, познайомила з одним із найважливіших напрямків роботи педагогічного колективу школи – формування здоров'язберігаючих  компетентностей із безпеки життєдіяльності учнів та виховання здорового способу життя.

Директор школи звернула увагу на те, що тільки завдяки спільним зусиллям батьків, вчителів та учнів може бути досягнутий результат у формуванні компетентностей із безпеки життєдіяльності, тому на семінарі – тренінгу вчителі основ здоров'я району відвідали фрагмент уроку – дискусії «Вогонь – ворог, вогонь – друг», які проводили в 2-А класі Вишневська С.М та 2-В класі Н.Ф. Левицька – учителі початкових класів.

Левицька Н.Ф. та Вишневська  С.М., які проводили урок, продемонстрували різноманітні форми та методи організації роботи учнів (роботу в групах, метод дискусії «За» – «Проти», обговорення ситуацій, рольові ігри, перегляд мультфільму, практичну роботу з LEGO, та створили «Алгоритм дії при виникненні концепції»). Вони забезпечили високу результативність уроку.

Учасники семінару також взяли участь у проведенні практичного заняття «Особливості користування вогнегасником в школі», яке провів  заступник директора О.І. Яцюк. Продемонстрував, як дотримуватись оптимальних умов пожежної безпеки під час користування порошковими та вуглекислотними вогнегасниками.

Учитель основ здоров'я  Процкіна Л.М. провела урок-тренінг з учнями 6 класу на тему : «Пожежна безпека оселі». Людмила Миколаївна на своєму уроці ознайомила учнів з причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком дій в надзвичайних ситуаціях, учитель розвиває мотивацію щодо безпечного способу життя, потребу в повсякденному  дотриманні правил пожежної безпеки, виховує повагу до праці пожежників та рятувальників. Під час проведення уроку-тренінгу Процкіна Л.М. зацікавила дітей, використовуючи в своїй роботі інтерактивні методи та форми роботи (робота в групах, робота в парах, аналіз ситуаційних задач, рольову гру, цікава інформація про пожежників», практичні роботи – «План евакуації з мого будинку», «Трикутник пожежі»).

Пі час уроку-тренінгу учні практично відпрацьовували уміння та навички, які потрібні дітям, щоб забезпечити оптимальні умови пожежної безпеки вдома та в школі.

Під час медичного симпозіуму «Перша долікарняна допомога при травмах на пожежі», яку провела медична сестра школи – Кулібаба Ю.А. Учасники семінару поглибили свої знання щодо надання долікарняної допомоги при різних травмах, які виникають під час пожежі: отруєння чадним газом, втрата свідомості, опіки, переломи, поранення, кровотечі.

Учні 10 класу продемонстрували присутнім, як потрібно практично проводити серцево-легеневу реанімацію, як правильно накладати шини та джгути, перев'язувати рани та накладати пов'язки.

Учителі основ здоров'я із задоволенням подивилися виступ шкільної агітбригади «Дівчата України за здоровий спосіб життя», яку підготувала заступник директора Переродова Т.Ф.

Під час «круглого столу» вчитель основ здоров'я Кицишина Н.А. відмітила хорошу співпрацю учителя основ здоров'я  Процкіну Л.М. із адміністрацією школи, практичним психологом, підкреслила актуальність вибраних тем для проведення уроків та заходів.

Покотилюк С.М. – вчитель основ здоров'я Спеціалізовано школи-інтернат І-ІІІ ступенів смт. Сутиски, відмітив високий рівень підготовки учнів до заходів та радість дітей за успіх свого вчителя, відмітив належної організаторські здібності педагогів школи.

Всі учасники семінару із захопленням відзначили творчий підхід педагогічного колективу під керівництвом директора ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Сутиски- Дідух М.Б. у формуванні здоров'язбережувальної компетентності учнів. Учасникам семінару були надані методичні матеріали для використання у своїй ротобі.