Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Семінар математиків

Районний семінар-практикум вчителів математики у школі

 03.12.18р. в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Селище  відбувся районний  семінар- практикум  учителів математики на тему: «Формування ключових компетентностей учнів на різних етапах уроку математики та у позакласній роботі».

Гостей  з вітальною візиткою зустріли учні школи.

Захід відкрила та оголосила план проведення семінару Н.С. Грицишина,методист РМК Тиврівської райдержадміністрації, яка підкреслила, що тема семінару актуальна, особливо в наш час, коли суспільство потребує компетентних, креативних і розумних молодих людей.                                       

Презентувала  шкільний колектив директор школи Сагадіна О.Ю.  

У теоретично-практичній частині семінару перед  педагогами  виступила            Василенко Н.В., завідувач кафедри управління та адміністрування, доктор педагогічних наук, професор, заслужений учитель України, відмінник освіти України, на тему: «Формування математичних компетентностей в умовах НУШ».

Вона у своєму виступі зазначила,  щоб підготувати учнів до життя, суспільно-корисної праці, учителі повинні особливу увагу звертати на ті питання, з якими можуть зустрічатися їх вихованці в житті. В цьому і полягають практичні цілі навчання математики. Кожному учневі доведеться в майбутньому не раз лічити, вимірювати, обчислювати площі, об'єми .. Тому вчитель повинен подбати, щоб його учні робили все це впевнено і швидко.

Від учителя залежить скільки інформації зможуть сприйняти і засвоїти учні, якими навчальними методами й прийомами при цьому треба скористатися та на якому рівні будуть сформовані в учнів ті чи інші компетенції. Сучасний учитель мусить уникати переважаючого вербального типу навчання, найбільш орієнтуючись на активні та інтерактивні методи, технології навчання, що базуються на компетентнісному підході.

Незабутнє враження справив на учасників семінару  урок математики у 6 класі на тему: «Розв’язування текстових задач на всі дії зі звичайними дробами», який провела Сакалюк Л.Д. Присутні на уроці вчителі мали змогу побачити, як учителька на різних етапах уроку за допомогою  методів навчання формує компетентності учнів. Лариса Дмитрівна провела цікаве  інтелект-шоу «Найрозумніший» між групами вчителів. Учителька підібрала цікаві завдання,щоб над ними могли із задоволенням поміркувати не лише учасники,а й глядачі. Учитель математики  Чорна Н.О.познайомила  колег з лайфхаками  з математики. З допомогою прийомів усного обчислення, учні навчаються легко перетворювати важкі та громіздкі обчислення на елементарні.                                                                                                                   

У теоретичній частині семінару розглядалися питання  підготовки до ЗНО з математики у 2019 році. Грицишина Н.С., методист РМК Тиврівської райдержадміністрації, проаналізувала результати ДПА у формі ЗНО у 2017-2018 році. Сидорук В.А., вчитель математики Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки, поділився власним  досвідом з підготовки до ЗНО. Запропонував учителям напрацювання з особистого сайту.  Гончарук О.Ф., керівник РМО математики, вчитель математики ЗОШІ-ІІІ ступенів смт. Тиврів, запропонувала створити творчі групи вчителів математики, які працюють в 5-7 класах,  8,9 класах, 10,11 класах, для підготовки завдань до ЗНО для різних вікових груп.

      Завершився семінар круглим столом «Відкритий мікрофон», який провела Грицишина Н.С., методист РМК Тиврівської райдержадміністрації, та вчителі математики. Педагоги ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень колег, які презентували власний досвід, доцільність і практичність такого методичного заходу.