Семінар - практикум для вчителів образотворчого мистецтва району

30 жовтня 2018 року на базі відділу освіти був проведений семінар – практикум для вчителів образотворчого мистецтва на тему:«Впровадження декоративно – прикладного мистецтва на уроках образотворчого мистецтва». На семінар були запрошені вчителі образотворчого мистецтва шкіл району.

Відкрила семінар методист РМК Мосієнко Світлана Анатоліївна, яка ознайомила присутніх з програмою семінару.

За «круглим столом» учителі обговорили такі питання:

вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І – ІІ ст. с. Василівка Троянчук Н.О. поділилася своїм досвідом роботи з теми: "Українське мистецтво витинанки", її доповнила вчителька з ЗОШ І – ІІ ст. с. Велика Вулига Раковська Л.Л., яка  ознайомила присутніх з видами витинанки, навчила прийомів складання і вирізування витинанок на практиці. Вчителька образотворчого мистецтва з ЗОШ І – ІІ ст. с. Колюхів поділилася досвідом роботи з  Петриківського розпису. Вона продемонструвала присутнім свої роботи та роботи учнів. Показала як малювати крок за кроком,  для того, щоб оволодіти технікою «петриківка». З мистецтвом виконання ляльки – мотанки познайомили вчителька з Тростянецької ЗОШ І – ІІІ ст. Біліченко О.Г. та керівник РМО Задорожна О.П. вчителька образотворчого мистецтва Сутисківської спеціалізованої школи – інтернат. З історією виникнення «Керамічної іграшки» познайомила вчителька Краснянської ЗОШ І – ІІІ ст. Савчук Т.М., практичну роботу по виготовленню іграшки продемонстрував вчитель ЗОШ І – ІІІ ст. с. Строїнці Мотрук В.М. По темі «Вертеп» з свого досвіду роботи поділилися вчитель ЗОШ І – ІІІ ст. с. Ворошилівка Репінський А.Д, вчителька ЗОШ І – ІІІ ст. смт. Сутиски Переродова Т.Ф. та вчителька ЗОШ І – ІІІ ст. с. Селище Чернишова Т.М.  Вчителька з ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 м. Гнівань Чугаєнко Т.М. ознайомила присутніх  з традиціями писанкарства в Україні, колірною гамою, символікою писанок різних регіонів України, розкрила зміст деяких писанкарських символів та продемонструвала свої  робити.

Керівник РМО Задорожна О.П. вчителька образотворчого мистецтва Сутисківської спеціалізованої школи – інтернат провела для присутніх майстер – клас по виготовленню кавової іграшки «Півник». Всі учасники мали змогу самостійно розмалювати іграшку та залишити її собі на згадку.

Підсумки роботи семінару-практикуму підвела методист РМК Мосієнко Світлана Анатоліївна, яка зазначила, що однією з вирішальних умов оновлення навчального процесу в освітніх закладах є розвиток пізнавальної активності учнів. Найважливішим складником пізнавальної активності діяльності є мотивація навчання. Пізнавальний інтерес починається з елементарної допитливості, який переростає у зацікавленість, а на вищому рівні розвитку — у звичку до систематичної розумової праці.