Семінар вихователів ГПД

про підсумки проведення районного семінару вихователів

шкіл-інтернатів та груп продовженого дня

у Сутисківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті

5 березня 2019 року у Сутисківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті пройшов районний семінар вихователів шкіл- інтернатів та груп продовженого дня на тему: «Особистісний розвиток та соціалізація вихованців школи-інтернату через впровадження форм і методів інноваційних технологій у виховну діяльність вихователів».

На початку семінару заступник директора з виховної роботи Л.М. Сапітура виступила з презентацією щодо закладу освіти. Вона коротко ознайомила учасників семінару із системою та специфікою роботи вихователів школи-інтернату, особливо в напрямку соціалізації учнів, створення середовища, яке виховує вміння розуміти один одного і в якому панує атмосфера партнерства, добра, толерантності.

Вихователь безпосередньо не займається навчанням учнів, однак, здійснюючи керівництво їхньою самопідготовкою, продовжує роботу, розпочату учителем на уроці. Вихователі 2 кл  Н.А. Дзюня та Л.В. Писарська продемонстрували ланцюжок дидактичних ігор, які використовують під час проведення годин самопідготовки в початкових класах.

Враховуючи положення, визначені Новою українською школою, вихователька 1 класу О.П. Біліченко провела колективне ігрове спілкування  «Цікавий світ професій», що стало  логічним продовженням освітнього процесу в рамках тематичного тижня професій.

Вже ні для кого не таємниця, що суспільний запит спрямований на школу, яка є місцем, де дітей не тільки навчають, а, перш за все, школа є простором для їх повноцінного розвитку, осередком успішних, креативних і щасливих людей. А такий омріяний заклад освіти можливий лише в атмосфері фізичного комфорту, сприятливого соціального та психологічного клімату, який підтримує особистість, яка розвивається, вчасно реагує на її потреби та з повагою ставляться до її особливостей.

В повній мірі учасники семінару могли пересвідчитися в цьому під час проведення вихователями 5 класу І.Ю. Тохою та В.А. Шевчук творчо-пізнавальної години з елементами тренінгу «Секрети порозуміння», проведення вихователькою 3 класу І.В. Базилюк колективної творчої справи «Наш дім – наша школа». Цікаво, креативно , нетрадиційно провели захист проекту «Ми даруємо казку» вихователі 8 класу О.П. Задорожна  та 10-11 класу Н.Д. Завальніцька.  Під їх керівництвом учні підготували іграшки, декорації, використовуючи свої уміння, здобуті під час вивчення предмету технологічного спрямування «Предметний дизайн». Досить вдало справились юні аматори-актори з роботою актора лялькового театру та показали учням 1 класу та учасникам семінару казку «Про довірливого півника та інших».  Театралізована інсценізація казки «Коза-дереза»  на сучасний лад, підготовлена вихователями 4 класу В.А. Копицею та Т.А. Мельник, також викликала масу позитивних відгуків глядачів і захвату від вдалої виконавської майстерності учнів.

Напередодні свята 8 березня учні школи-інтернату під керівництвом вихователів 7 класу О.В. Стасюк, Н.П. Горової, 6 класу В.П. Пращука, 8 класу В.В. Качнової підготували святкову програму «Кожна жінка із весною схожа».  Учасники свята подарували учасникам семінару часточку свого душевного тепла, гарного настрою, добра, позитивних емоцій, а, на згадку по семінар, виготовлені учнями власноруч прикраси з фетру у вигляді різнобарвних весняних квітів.

Методист районного методичного кабінету Т.О. Жилінська  на завершення семінару ознайомила його учасників з основними вимогами щодо планування, організації та проведення роботи вихователів групи продовженого дня.