Семінар з математики

Семінар-практикум для вчителів математики  пройшов на базі загальноосвітньої школи

І-ІІІ ст. смт. Сутиски

22 березня 2019 року  на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Сутиски

відбувся районний семінар учителів математики з теми «Наскрізні лінії компетентностей та їх реалізація на уроках математики».

Метою семінару було поглибити знання учасників семінару про форми реалізації наскрізних змістових ліній математичних компетентностей на уроках математики.

Директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. смт. Сутиски Марія Борисівна Дідух  та заступник директора з навчально-виховної роботи Стеценко Наталія Григорівна щиро привітали учасників семінару і  побажали їм плідної праці. Марія Борисівна познайомила учасників семінару з історією, надбаннями та перспективами навчального закладу.

В ході роботи районного семінару обговорювались форми реалізації наскрізних змістових ліній математичних компетентностей на уроках математики в середній та старшій школі

Вчитель математики Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ст. Маркевич Н.В. ознайомила колег з теоретичними основами поняття "наскрізні лінії компетентностей" та прокоментувала відеофрагменти уроків з виокремленими у чотири наскрізні лінії ключовими компетентностями: екологічна безпека та сталий розвиток, громадянська відповідальність. здоровʼя і безпека, підприємливість та фінансова грамотність.

У практичному модулі семінару - моделювання сучасного уроку математики згідно вимог Нової української школи. Фрагменти уроків математики в 1-х та 2-х пілотних класах продемонстрували учителі початкових класів Франчук О.В., Чехместрук Г.Й., Вишневська С.М., Левицька Н.Ф. Основний акцент ставився на використанні потенціалу змісту навчальної програми для формування у здобувачів ключових компетентностей.

Учасники семінару мали також можливість подивитися чудовий позакласний захід «Ох уже ці гроші». Інтелектуально-розважальну гру підготувала учитель математики вищої категорії Овчарук Г.В. . Учасниками гри були команди «Фінанси» та «Кредит», які представили учні 9 класів. Присутні впевнилися, що учні добре знають математику, за що отримали щирі оплески та вітання від глядачів.

В заключному етапі семінару методист районного методичного кабінету Жилінська Т.О. презентувала результати ІІ, ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями і відзначили високий професійний рівень педагогів Сутисківської загальноосвітньої школи, доцільність і практичність такого методичного заходу. Проведення семінару-практикуму, активна співпраця педагогів початкової та старшої школи наочно продемонструвала, який значний, а головне важливий, об’єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно й організовано. Кожен з педагогів, що відвідав семінар, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом, кількісними і якісними результатами.