Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Уяринецький дошкільний навчальний заклад

Наша молода держава все більше зацікавлена в тому, щоб маленькі громадяни зростали розумними, здоровими. щасливими, працьовитими. Це законодавчо закріплено в Законі України «Про дошкільну освіту». Законом передбачено надання державою всебічної допомоги родинам, а також відповідальність батьків перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, збереження їхнього життя, людської гідності.

В центрі села, розташований красивий, зведений за типовим проектом будинок дитячого садка. Знаходиться він на просторій, добре озелененій садибі (0,35 га). Біля нього – ігрові та фізкультурні майданчики із спортивними спорудами, пісочницею, гойдалками, гірками, макетами ракет.

Приміщення дитячого садка світле та просторе, розраховане на 22 дитини. Є сучасні меблі: дитяча стінка, шестигранні столики, стільчики, обладнаний спортзал. Штат дитячого садка нараховує 4 працівники. До 2011 року завідувачем дитячого садочка працювала Поперечна С.П., з 2011 року Чеборака І.О. Вихователь Бучинська О.А. працює з 2012 року.  Помічник вихователя Забігайло Л.Д., кухар Шовер Г.П. Весь персонал ДНЗ докладає максимум зусиль для повноцінного і всебічного розвитку  дітей, створює затишні умови для перебування дітей у садочку.

В дошкільному закладі суворо дотримуються встановленого режиму. Кожний день починається ранковою гімнастикою. Вихователь приділяє велику увагу іграм дітей.

Характерним у роботі колективу дитячого закладу є тісний зв’язок  із школою. Вчителі початкових класів цікавляться роботою вихователя, бувають у неї на заняттях, радять, як краще  організувати педагогічний процес.  Педагогічний колектив школи і дитячого садка спільно обговорюють питання  підготовки дітей до школи.

В дошкільному закладі є в достатній кількості  методична література, різні посібники, є телевізор, магнітофон, які використовують під час проведення різноманітних свят.

Організовано в дитячому закладі 3-ох разове харчування. Воно калорійне, смачне, бо для дітей закуповують найкращі, найсвіжіші продукти: молоко, м’ясо, яйця, масло, фрукти, овочі.

Велику увагу приділено фізичному  вихованню дошкільників. Тут  створені всі умови, щоб малята зростали здоровими, міцними.  В  приміщенні закладу є спортивний зал з фізкультурним обладнанням, спорткомплекс «Батир». Діти із задоволенням проводять тут свята, розваги, фізкультурні заняття. Створена в дитячому закладі стежина здоров’я, де діти зміцнюють свій організм.

Колектив дитячого навчального закладу використовує інноваційні технології для зміцнення здоров’я дітей, фітотерапевтичні прийоми, пробуджувальну гімнастику після денного сну, на заняттях з фізкультури застосовує методику М.Єфименка.

Продовжуючи свою роботу в дошкільному закладі, колектив планує працювати  над вивченням питань Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Закону «Про дошкільну освіту», де йдеться про необхідність виховання в дитини ціннісного ставлення до життя, власного здоров’я та здоров’я інших людей, як до найвищої індивідуальної та суспільної цінності.