Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Відкриття ІРЦ

У закладі вже проводять  комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, а також допомагають  їх соціальній адаптації. Інклюзивно-ресурсний центр покликаний забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання.  Послуги центру є безкоштовними для їх батьків. ІРЦ розташований на базі ЗОШ І-ІІІ ст.. смт.Тиврів та обслуговує дітей Тиврівського району  та Гніванської ОТГ. Фінансування закладу здійснюється за рахунок освітньої субвенції. 

Центр оснащений відповідними засобами, предметно-ігровим, розвивальним та корекційним середовищем.  Для малечі спеціально обладнали кімнати, встановили тренажери. Вбиральню зробили доступною для дітей , а перед входом облаштували зручний пандус. У закладі отримують супровід і педагоги, які працюють в інклюзивних закладах міста. Таким чином, вони зможуть адаптуватися до сучасних потреб інклюзії.  У центрі працюють  корекційні педагоги, а також учитель-реабілітолог. Проводяться  заняття із реабілітації дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, а також вчителями – логопедами, вчителем-дефектологом, практичними психологами.

На відкриття центру завітали  Бойко Віктор Володимирович  голова Тиврівської районної державної адміністрації

Красовський Ярослав Йосипович голова Тиврівської районної ради  

Заворітній Олександр Васильович  перший заступник голови Тиврівської РДА                                                                                                                                        Вітюк Володимир Вікторович  заступник голови Тиврівської РДА                 з гуманітарних питань

Касянчук Людмила Леонідівна – начальник управління освіти молоді та спорту Тиврівської РДА

Селищний голова смт. Тиврів Кицишин Сергій Миколайович

Голова профспілки працівників освіти Подзігун Михайло Сергійович, меценати – представник благодійного фонду фірми «Кернел» пані Людмила Бойко, приватний підприємець Гавриш Костянтин Анатолійович. Працівники методичного кабінету, керівники навчальних закладів району, наших колег педагогів.

В своїх виступах присутні підкреслили,  що у нашій державі набирає потужних обертів освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна освіта. В питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед, не тільки ухвалили відповідні закони, а й надали гідну фінансову підтримку розвитку інклюзивного освітнього простору. Зокрема для облаштування Тиврівського інклюзивно-ресурсного центру з державного бюджету було виділено  180 тис. та 140 тис грн.  на психо-діагностичні методики для проведення комплексної оцінки. Без підтримки районної влади зокрема, Тиврівської районної державної адміністрації, засновника Тиврівської районної ради,   ця  ініціатива ще довго втілювалася б в життя.  Відкриття було б не можливим без підтримки наших  меценатів та благодійників, які не стояли осторонь проблеми підтримки дітей з особливими освітніми потребами та створення для них комфортного, безбар’єрного простору. Так благодійним фондом Кернел було виділено 13 тис. грн. для закупівлі і встановлення міжкімнатних і вхідних дверей.

Центр покликаний створювати гідні умови навчання та виховання для дітей з особливими освітніми потребами, захищаючи право дітей на якісну освіту, отримання професії та  повноцінного суспільного життя.

      Багато теплих слів було сказано на адресу працівників інклюзивно-ресурсного центру, а також презентовано подарунки.