Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Виїзний семінар з географії

Семінар учителів природничих дисциплін

1 листопада 2018 року відбувся виїзний семінар-практикум вчителів географії, біології та хімії на тему «Особистісно зорієнтована освіта вчителів через концепцію вивчення краєзнавства України». У роботі семінару взяли участь учителі закладів освіти району та методисти районного методичного кабінету Кроча О.М., Грицишина Н.С.

Мандрівка до Києва вийшла цікава, захоплююча та надала можливість вчителям збагатити свої знання з певних природничих напрямків.

Перша зупинка виїзного семінару - Національний науково-природничий музей НАН України — один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України. Він розташований в центрі Києва у старовинному будинку з оригінальною архітектурою у стилі неокласицизму. Музейний комплекс ННПМ створено за класичними принципами музеєзнавства. Музей має 24 зали загальною площою 8 тисяч кв. метрів. В ньому зібрано понад 30 тис. експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, їхнє минуле та сучасне, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України. Центральне місце в музеї посідає комплекс діорам — ландшафтні експозиції та біогрупи, кількість яких сягає 24. Усі експонати та виставкові зали відвідали учителі природничих дисциплін.

Наступна зупинка- Націона́льний ботані́чний сад і́мені М.М.Гришка́ Націона́льної акаде́мії нау́к України — науково-дослідна установа для проектування і створення нових ботанічних садів і парків.

Ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України. Одним із головних завдань ботанічного саду є проведення досліджень у галузі охорони природи, створення бази для збереження генофонду рослин і всього біологічного різноманіття, а також просвітницька діяльність з питань екології та використання рослин. За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. Учителі відвідали оранжерею, де зібрана велика кількість флори Північної та Південної Америки, відвідувачі потрапляли до рослинного світу тропіків та імітованої пустелі.