Управління освіти, молоді та спорту Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області

Засідання районного методичного об'єднання вчителів початкових класів Тиврівського району

Засідання районного методичного об'єднання

вчителів початкових класів Тиврівського району

 

        10 січня 2020 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Тиврів  відбулося засідання районного методичного об'єднання учителів початкових класів.

        У вступному слові методист районного методичного кабінету Жилінська Т.О. зазначила, що головна мета НУШ – це створення школи, яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати ці знання у житті. У такій школі мають прислухатися до думки учнів, вчити їх креативно й критично мислити. Важливо, аби під час освітнього процесу основна увага спрямовувалася не на запам’ятовування, а на розвиток компетентностей.
Тетяна Олександрівна підвела підсумки організації нового освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти Тиврівського району, продемонструвала  на світлинах зразки оформлення освітніх осередків у 1-2-х класах.

        Наступним питанням було висвітленя актуальної теми сьогодення «Проєктна діяльність як складова інтегрованого навчання в практиці роботи початкової ланки освіти», де презентувалось інтегроване навчання як засіб гармонійного розвитку дитини. Основною новацією Нової української школи є інтегративний підхід, у процесі якого навчальний матеріал інтегрується у зміст споріднених предметів (на прикладі одного об’єкту чи явища дається поняття з різних навчальних предметів). Під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Водночас інтеграція навчального матеріалу є одним із способів пристосування дитини до шкільного життя.

        Під час презентації йшлося про взаємодію двох протилежностей – інтеграції та диференціації, зникнення кордонів між предметами, мислення «за межами коробки», переваги інтегрованого навчання, міжпредметні зв’язки та планування тематичного навчання.

       Продовжила тему проєктного навчання учителька початкових класів ЗОШ І-ІІ ст. с.Шершні Шакаєва Н.В. Нею було створено ментальну карту «Навчального проєкту», надано поради щодо організації проєктного дня (тижня).        

        Поділилася досвідом створення проекту «Червона планета» з учнями 4 класу,  учителька ЗОШ І-ІІ ст. с.Рахни Польові, призер конкурсу «Учитель року-2020» Синевудська Т.В., яка продемонструвала також використання у освітньому процесі  3D -галограм.

         Кожен з педагогів, що відвідав семінар, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності.