Засідання районного методичного об'єднання вчителів початкових класів Тиврівського району

Засідання районного методичного об'єднання

вчителів початкових класів Тиврівського району

10 січня 2020 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Тиврів  відбулося засідання районного методичного об'єднання учителів початкових класів.

У вступному слові методист районного методичного кабінету Жилінська Т.О. зазначила, що головна мета НУШ – це створення школи, яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати ці знання у житті. У такій школі мають прислухатися до думки учнів, вчити їх креативно й критично мислити. Важливо, аби під час освітнього процесу основна увага спрямовувалася не на запам’ятовування, а на розвиток компетентностей.
Тетяна Олександрівна підвела підсумки організації нового освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти Тиврівського району, продемонструвала  на світлинах зразки оформлення освітніх осередків у 1-2-х класах.

Наступним питанням було висвітленя актуальної теми сьогодення «Проєктна діяльність як складова інтегрованого навчання в практиці роботи початкової ланки освіти», де презентувалось інтегроване навчання як засіб гармонійного розвитку дитини. Основною новацією Нової української школи є інтегративний підхід, у процесі якого навчальний матеріал інтегрується у зміст споріднених предметів (на прикладі одного об’єкту чи явища дається поняття з різних навчальних предметів). Під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Водночас інтеграція навчального матеріалу є одним із способів пристосування дитини до шкільного життя.

Під час презентації йшлося про взаємодію двох протилежностей – інтеграції та диференціації, зникнення кордонів між предметами, мислення «за межами коробки», переваги інтегрованого навчання, міжпредметні зв’язки та планування тематичного навчання.

Продовжила тему проєктного навчання учителька початкових класів ЗОШ І-ІІ ст. с.Шершні Шакаєва Н.В. Нею було створено ментальну карту «Навчального проєкту», надано поради щодо організації проєктного дня (тижня).

Поділилася досвідом створення проекту «Червона планета» з учнями 4 класу,  учителька ЗОШ І-ІІ ст. с.Рахни Польові, призер конкурсу «Учитель року-2020» Синевудська Т.В., яка продемонструвала також використання у освітньому процесі  3D -галограм.

Кожен з педагогів, що відвідав семінар, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності.